MUŽSKÉ KRUHY

JEN MEZI VĚDOMÝMI MUŽI NAJDEŠ PROSTOR K OTEVŘENÉMU SDÍLENÍ 

PROČ POŘÁDÁME MUŽSKÉ KRUHY?

Máme pocit, že dnešním mužům chybí sounáležitost, která byla za času kmenů.
Díky globalizaci získáváme obrovské možnosti, které jsme jako civilizace nikdy neměli, ale ztrácíme blízkost lidí kolem sebe.
Zvláště muži většinou nemají místo, kde by mohli otevřeně bez posuzování a hodnocení sdílet své životy. Věříme, že tento prostor můžeme vytvořit a vrátit se zpět k sobě.   

Jen na tobě záleží, jestli opravdu chceš nebo se zase na něco vymluvíš!


REFERENCE OD ÚČASTNÍKŮ

Bylo to skvělé. Vážím si otevřenosti a moudrosti všech zúčastněných. Je příjemné být v prostředí vědomých mužů, kteří jsou také na cestě za vnitřním mírem a prohlubují svou spiritualitu. Je to o to příjemnější, že většina je mnohem starší než já a má prožito i 2x delší dobu než já, což je pro mě obohacující. Ještě jednou mockrát děkuji a budu se tešit na příšte.
OndřejProjektový manažer
Kruhy pro mě znamenaly něco nového a hlavne cítit tu pozitivní energii od ostatních a tu podporu je pro mě hrozně důležité. Je fajn sedět s Vámi u jednoho ohně a slyšet příběhy ostatních a vlastně člověk zjišťuje, co všechno máme společného.
Lukáš
Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu a bylo to příjemný překvapení. Hlavně parta otevřených lidí a silných příběhů. Byl to inspirující večer. I když ezo slova a povídání o mužské a ženské síle mi nejsou blízký
Jirka
Moc se mi líbí celková myšlenka setkávání se zrovna venku u ohně! Největší uvědomění se týkalo se to rozhodnutí dát našeho malého syna poprvé hlídat na celý den k mým rodičům. Přestože jsem cítil, že to tak nechci, a že to tak nemá být, ten "hodný kluk" ve mě se bál říci NE, bál se nějakých důsledků a chtěl se jim opět zavděčit. Druhý den jsem hned celou věc komunikoval s mými rodiči a bez problémů jsme našli kompromisní řešení, v kterém bylo všem nakonec dobře. 🙂 Díky
Luděk
Bylo to fajn, je pro mne cenné se někde vypovídat, slyšet i jiné příběhy a vidět, že člověk není sám v tom co se mu děje. Nezaujatá podpora bez příkras. Bylo pro mne zajímavé slyšet to, že mi je mizerně a člověk se nebojí to říci.
Jirka
Odnáším si poznání, že ve své situaci a se svou povahou rozhodně nejsem sám. Skvělé, otevřené prostředí. A dokonce jsem byl den po setkání na rande a vypadá to, že nebudu jenom hodný kamarád 😂 Struktura, vedení i náplň v pohodě. Líbila se mi ta uvolněná atmosféra a ve vodě typicky chlapský humor
Jakub
Celkově jsem si kruhu velmi cenil a považuji ho za pozitivní a obohacující zkušenost. Koncept kruhu mi dával smysl a vnímal jsem jeho hodnotu v poskytování prostoru pro otevřenou komunikaci a sdílení. Bylo pro mě inspirující vidět, jak se každý mohl svobodně vyjádřit a sdílet své myšlenky a zkušenosti. Aktivním nasloucháním jsem cítil sounáležitost s ostatními, měl jsem pocit, že mnohdy mi každý mluvil z trochu duše. Byla to má první zkušenost s kruhem a proto byl pro mě spíše objevováním. Děkuji ještě jednou za tuto příležitost a za úsilí v organizaci tohoto kruhu
Luděk
S kruhem jsem byl spokojený. Jediné co bych asi vytknul je to, že jsem promrznul 😃😃 ale to byla čistě jenom moje blbost, že jsem podcenil oblečení. Jinak to bylo fajn, bylo osvobozující zase slyšet, že v tom člověk není sám a že většina problémů má nějaké řešení. Díky
Martin

ŽÁDNÝ KECY V KLECI, ŘEKNI, JAK SE OPRAVDU MÁŠ

Chceme vytvořit mužský prostor, kde se budeme pravidelně scházet a sdílet své životy. Své průsery, problémy, selhání a zároveň radosti i úspěchy.

Chceme změnit všeobecný názor, že mužská síla je agresivní, arogantní a zničující! Naopak věříme, že mužská síla umí být silná a tvořivá, stačí jí jen kultivovat a správně zaměřit.
 
Chceme podpořit všechny chlapy, aby našli své poslání a vizi, aby ji ucítili a převzali zodpovědnost za svůj život.
 
Už je čas něco změnit. Dost neustálých výmluv na to, jak nás drtí okolní svět a jak vše stojí za hovno! Je čas vylézt a vstát z gauče a vyrazit. Dost hodných kluků, kteří nemají cíl, nemají víru a bojí se výzev a žen.
 
Najdi opravdové přátele, kterým můžeš říct, co tě trápí, a nebát se že tě někdo odsoudí.


MŮŽEŠ TO STÁLE ODKLÁDAT A MLÍT O TOM, ŽE POTŘEBUJEŠ ZMĚNU, ANEBO SE ROZHODNI A PŘIJĎ HNED! 

HLEDÁŠ ODPOVĚDI NA OTÁZKY?

 • Jak můžu začít jasně a pevně komunikovat a nebát se, co tomu řeknou ostatní?
 • Proč se neustále musím hádat s manželkou a dětmi?
 • Proč mi neustále někdo překračuje hranice a je těžké je bránit?
 • Jsem nasranej nebo vzteklej, ale nechi ublížit svým blízkým, jak s tím pracovat?
 • Moje žena ulítla na esoterice a já nevím, co s tím?
 • Mám syndrom vyhoření nebo se cítím ztracený a nevím, co dál?
 • Stále hledám své poslání, vizi a mám pocit, že se v tom plácám, jako nudle v bandě?

 Pokud máš pocit, že to je ono, tak se stačí vybrat místo

Jednou za čas děláme trénink maorského tance HAKA.

CO TI PŘINESE MUŽSKÝ KRUH?

 • Partu podobně naladěných mužů, s kterými můžeš sdílet své problémy.
 • Místo, kde můžeš beze strachu projevit své emoce a pocity.
 • Místo, kde tě nikdo nebude hodnotit nebo soudit, ale naopak tě podpoří.
 • Najdeš odpovědi a zpětné vazby na tvé problémy.

Jaké jsou pravidla kruhu?

 • 1
  Počet lidí na kruhu, příprava a zapálení ohně
  Scházíme se v maximálním počtu 15 chlapů, ale obvykle je nás méně. To nám dovolí mít víč casu pro každého. Na začátku každého kruhu společně rozděláváme oheň.
 • 2
  Wim Hofovo dýchání a koupání v řece nebo rybníku
  Kdo nezná Wima, tak je to 15 minutové cvičení s dechem, kde se snažíme uvolnit hlavu, pustit problémy a starosti z celého dne a následnou koupelí se dostat více do těla. V zimě je to lepší, ale i v létě koupel osvěží.
 • 3
  Sdílecí kruh - pravidla
  A) Vše co se řekne v kruhu zůstane v kruhu – kde jinde tomu opravdu můžeš věřit?

  B) Mluví vždy jen jeden a ostatní mu dávají plnou pozornost po dobu cca 5-10 minut

  C) Mluvím v první osobě – já prožívám…, mě se děje…, mě chybí…. , mluvení o tom, jak to má tvůj soused nás nezajímá.

 • 4
  Zpětné vazby
  V případě zájmu je možné poskytnout zpětnou vazbu na sdílení od účastníků nebo facilitátorů. Zpětná vazba trvá maximálně minutu a jde o vlastní životní zkušenosti s tématem, které je sdíleno. Žádný ezomoudra a poučky z knih.
 • 5
  Uzavření kruhu - volná diskuse
  Po uzavření sdílecího kruhu přichází čas na volnou diskuzi, různé dotazy a je možné zůstat dále u ohně, případně něco na ohni opéct.

VYBER SI MÍSTO A TERMÍN MUŽSKÉHO KRUHU 

Mužský kruh Praha

Mužský kruh Brno

Mužský kruh Hradec K.

Mužský kruh Ostrava

Mužský kruh Liberec

Mužský kruh Plzeň

Alfakruh Praha

Série 5 kruhů pro uzavřenou skupinu - 1x měsíčně